עקבו אחרינו | צרו קשר

08-8542760


הירשם או התחבר  

בלעדי לחברי מועדון : קנה וקבל 10%  בחזרה (נקודות) מערך כל רכישה באתר ! 

   קשה לבחור מתנה ? GIFT CARD במיוחד בשבילך ! לחץ/יתליון דג , כסף וזהב , לשמירה והגנה,בריאות ושפע

תליון דג ,  כסף וזהב  , לשמירה והגנה,בריאות ושפע
תליון דג כסף וזהב*

כולם יודעים שלדג משמעות סמלית עמוקה ביהדות בכלל ובקבלה בפרט.
בסעודת ראש השנה נהוג לומר "שנהיה לראש ולא לזנב". מה הסיבה לכך? לרבנים מספר פרשנויות לברכה הזו:

...שנלך לפי ה"ראש שלנו" ולא נגרר כזנב, שנוביל אנחנו ולא נשרת אחרים.

...שנלך קדימה לכיוון הראש ולא קדימה לכיוון הזנב. שנעסוק בבנייה אישית, נתפתח, נגדל ונגדיל, שלא נעסוק בירידה.

...שנזכור שהעיניים שלנו נמצאות לפנים ולא מאחור, כדי שנסתכל קדימה ונחשוב על מה שאפשר לעשות. שנסתכל על העבר רק כדי ללמוד על היכולות שלנו, שנשאב ממנו כוח לעתיד, שנלמד ממנו לא ליפול שנית.

...שלא נשקע בהתחשבנויות על תקלות וכישלונות. שנדע לסלוח בלב שלם, שלא נגרור כאב צער לכל מקום וזמן. שנלך אחרי הראש המביט קדימה ולא אחרי הזנב המכשכש מאחור.

הדג מגן מפני עין הרע!

בקבלה הדג משמש כסמל נגד עין הרע וכן מזל טוב.
הדג שוכן במעמקי הים ולכן הוא לא נראה. זו הסיבה שהעין הרע לא שולט בו. אנשים לא רואים אותו ולא עושים לו "עיניים" כמו שכתוב בספרי הקבלה: "אין הברכה שרויה אלה בדבר הסמוי מן העין".
סיבה נוספת לכך היא המבנה הפיזיולוגי של הדג. הדג – העפעפיים שלו פתוחים כאשר שוחה בים ובכך באמצעות העין הפקוחה תמידית שומר על מי שעונד או תולה קמע בביתו.
בנוסף בגימטריה סכום הספרות של המילה דג הוא 7, שהוא מספר מזל ביהדות. 
שבעת ימי השבוע, שבע ברכות לחתן וכלה, שבע שבועות לעומר, שבע הטהורות שנכנסו לתיבת נח, שבע דנחמתא- שבע שבתות נחמה אחרי תשעה באב.

"שמרני אל כי חסיתי בך"

על גבי תליון דג מוטבע הפסוק "שמרני אל כי חסיתי בך" הלקוח מתוך מזמור ט"ז של תהילים המיוחס למלך דוד. זאת משום שבמזמור מתאר דוד את ההדדיות בקשר שבין האדם הדבק בה' ובין ה' המשגיח ושומר עליו.
המזמור פותח בבקשה, "שמרני אל" ובנימוק לבקשה זו, "כי חסיתי בך". נימוק זה הוא בעל משמעות כפולה: אני ראוי להגנה כי אני בוטח בך ואינני בוטח במחסה אחר, וכן, אני ראוי להגנה בשל התלות שלי כי אני נתון בחסותך ואין לי כל מגן אחר שישמור עליי.

"בּן פּרת יוֹסף, בּן פּרת עלי-עיִן"

פסוק נוסף שמוטבע על תליון הדג הוא "בן פורת יוסף". הברכה שנתן יעקב לבנו יוסף כשהוא היה על ערש דווי: "בּן פּרת יוֹסף, בּן פּרת עלי-עיִן; בּנוֹת, צעדה עלי-שׁוּר" (בראשית מט כב). לכן הביטוי "בן פורת יוסף" משמש היום כסגולה נגד עין רעה, והוא נאמר לעיתים במקום להזכיר את שמו של אדם שרוצים לשבח, כדי להגן עליו מפני "עין הרע". במסורת ישראל, יוסף הצדיק נחשב מוגן מפני עינם הרעה (קנאתם) של הבריות. לכן נהוג להזכיר את הברכה שקיבל מאביו כמגן מפני עין הרע.
מק"ט : HA-F200
בחר/י אורך שרשרת:
כמות
מחיר: 475.00
facebook imagegoogle imagetwitter imageemail image
עגלת
קניות
2all - בניית אתרי אינטרנט